Benko strijelac u pobjedi Olimpije protiv Kopera

Benko uspješniji od Muslimovića

Nekadašnji napadač Sarajeva Leon Benko postigao je novi pogodak ove sezone u slovenskom prvenstvu.

Njegova Olimpija slavila je u gostima kod Kopera rezultatom 2:1, a Benko je bio strijelac prvog pogotka za gostujuću ekipu i to u šestoj minuti utakmice.

Drugi gol za goste postigao je Kronaveter u 88. minuti, dok je za domaće strijelac bio Pučka u 52. minuti susreta.

Benki je ovo bio drugi pogodak ove sezone u slovenskom prvenstvu, baš koliko ima i u kupu. Za ekipu Kopera Muslimović je igrao do 85. minute, dok Ibričić nije konkurisao za meč.

Olimpija je nakon ove pobjede prva na tabeli sa 35 bodova, dok je Koper ostao na šestom mjestu sa 21 bodom.