Benzema kreator nove pobjede Real Madrida: Titula je Kraljevima na dohvat ruke!

Samo ih čudo može zaustaviti

Madridski Real pobijedio je večeras u 35. kolu La Lige ekipu Alavesa rezultatom 2:0.

Foto - EPA

Kraljevi su bez većih problema stigli do novog trijumfa i nalaze se na korak od titule prvaka Španije na tri kola prije kraja.

Alaves je dobro zaprijetio na otvaranju i pogodio je prečku, da bi zatim krenula dominacija Reala koja je urodil plodom u 11. minuti, kada je domaći tim poveo.

Dosuđen je penal, a Karim Benzema je pogodio za prednost Kraljeva od 1:0.

Bilo je još šansi u prvom poluvremenu, ali rezultat se nije mijenjao. Interesantno je svakako da je na poluvremenu došlo do promjene sudije nakon što se povrijedio Jesus Gil Manzano, a Real je u nastavku samo završio pitanje pobjednika.

Igrala se 50. minuta kada je Benzema nesebično uposlio Marca Asensija koji pogađa za 2:0.

Do kraja je bilo još šansi na obje strane. Ipak, ostalo je 2:0 i Real je stigao dnova tri boda, te su na korak od titule prvaka.