Bešić i Mirallas isuviše bitni za Everton

Poraz Evertona, Bešić se povrijedio

Povrede Muhameda Bešića i Kevina Mirallasa obilježila je meč Evertona i Swanseaja, u kojem je gost slavio s 2:1.

Bešić je na početku utakmice pogodio stativu, a onda se povrijedio u 10. minuti, pa ga je zamijenio Cleverleyy. Bez. bh. reprezentativca Karamele nisu mogle protiv Labudova.

A kada se povrijedio i Mirallas, bilo je jasno - bodovi teško ostaju na Goodison Parku.

U 17. minuti Swansea je poveo s penala, Sigurdsson je bio strijelac, da bi autogolom Corka Everton izjednačio u 26. minuti. Samo osam minuta kasnije, Ayew je pogodio za 2:1 vodstvo Velšana.

Do kraja utakmic se rezultat nije mijenja, pa je Swansea nakon 23 kola došao na 15. mjesto sa 25 boedova, dok je Everton ostao 12. sa 29 bodova.