Bešiktaš je jednom nogom na Grbavici

Mogući rival Željezničara

Bešiktaš je u duelu 2. pretkola Konferencijske lige savladao Tiranu s 3:1. Pobjednik ovog duela bit će rival boljem iz duela Željezničar - Neftchi.

Bešiktaš je dominirao protiv Tirane na svom terenu, a na kraju je rezultat glasio 3:1 u korist domaćeg tima.

Kako je krenulo činilo se da će mreža Tirane biti do vrha napunjena. Onur Bulut je u 21. minuti pogodio za 1:0 na asistenciju Masuakua.

Krajem prvog dijela novi gol u mreži gostiju iz Albanije. Muleka koristi ubacivanje Aboubakara i zabija za 2:0.

I u nastavku je Bešiktaš dominirao. Čekao se samo trenutak kada će domaći postići novi gol, no preciznosti nije bilo.

A onda u 83. minuti šok. Tirana iz prvog šuta u okvir gola dolazi do pogotka i smanjenja rezultata na 2:1. Pogodio je Kaina.

Ipak, u četvrtoj minuti nadoknade Bešiktaš je stekao dva gola prednosti. Kilicsoy je pogodio za konačan rezultat 3:1.

Istanbulski velikan je dominirao večeras, ali pokazali su kako su ranjivi, pa će svakako bolji iz duela Željezničar - Neftchi imati svoju šansu.

Naravno, ko god da prođe bit će autsajder protiv Bešiktaša, no i turski velikan mora završiti posao u revanšu.