Betis lakše od očekivanog do trijumfa nad Valencijom

Primera

Betis je u četvrtom kolu španske Primere lakše od očekivanog savladao Valenciju i tako stigao do prve pobjede u sezoni.

Nakon dva vezana poraza, te remija, na red je došla i pobjeda. Betis je na svom Benito Villamarinu pred nešto više od 31.000 gledatelja savladao Valenciju.

Načeo je mrežu gostiju Jorg Molina u devetoj minuti na asistenciju Salve Seville, kojem je uzvratio na isti način u 22. minuti, kada je Sevilla povisio na 2:0.

Već u 34. minuti Andalužani su imali uvjerljivih 3:0, a strijelac je po drugi put na utakmici bio Sevilla. Sve što su gosti uspjeli napraviti jeste utješni gol Ricarda Coste u 67. minuti.