Betisu puni plijen na La Rosaledi

Slavlje nad Malagom

Posljednja utakmica 16. kola španske La Lige odigrana je večeras, a snage su odmjerili Malaga i Betis.

Više razloga za slavlje na kraju je imao Betis, koji je slavio rezultatom 2:0 i pobjedom napokon prekinuo sušu bez pobjeda.

Iako su se domaći držali dosta dobro, Betis je jednostavno bio taj koji je bolje realizirao šanse pred protivničkim golom, a prvi gol na La Rosaledi je viđen u 24. minuti.

Za vodstvo Betisa se pobrinuo Leon kojem je prethodno asistirao Joaquin, da bi u drugom poluvremenu, tačnije u 50. minuti na 2:0 povisio Camarasa. To je, ispostavit će se, bio ujedno i posljednji gol na utakmici.

Malaga se u španskom šampionatu nalazi u opasnoj zoni sa samo 11 bodova, dok je Betis na osmoj poziciji sa deset više.