Bez pobjednika u derbiju, Višća i Bajić jurišaju prema tituli

Basaksehir remizirao s Galatom

U 16. kolu turske Superlige Basaksehir je ugostio Galatasaray, a duel je završen rezultatom 1:1.

Basaksehir, lider na tabeli, mogao je možda pobjedom napraviti dobar korak ka tituli, no i dalje ovaj tim ima sedam bodova više od Galate, Kasimpase i Antalyaspora.

I danas je Basaksehir bio favorit protiv najvećeg turskog kluba, imao je i bolje šanse, ali ne mogu domaći da budu nezadovoljni na kraju s jednim bodom.

Poveli u golom Kahvečija u 18. minuti, da bi u 30. minuti Derdiyok s penala postavio konačnih 1:1.

U nastavku su imali domaći šanse, ponajbolju je propustio Riad Bajić, koji je u 67. minuti izašao iz igre. Edin Višća je na terenu proveo svih 90 minuta.