Bez pobjednika u duelu Bratstva i Borca iz Šamca
Bratstvo će do početka prvenstva odigrati još jednu prijateljsku utakmicu, i to protiv trenutnog lidera u Drugoj ligi FBiH, ekipe Budućnosti iz Banovića.

Novi remi Gračanlija

E. Oštraković

Nogometaši Bratstva odigrali su petu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za nastavak prvenstva u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Protivnik je bila ekipa Borca iz Šamca, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu Gračanlije su bile dosta bolji protivnik, stvarali su šanse ali uspjeli su postići samo jedan gol. Vodstvo Bratstvu donio je Jaranović sjajnim golom sa vrha šesnaesterca. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0, u korist ekipe iz Gračanice.

U drugom poluvremenu treneri obje ekipe izvršili su nekoliko izmjena, a to je rezultiralo dosta boljom igrom Borca, te je nakon jedne dobre akcije napadač Borca izašao sam pred golmana Mustafića koji je skrivio jedanaesterac. Borac je iz tog penala došao do izjednačenja i postavio, kasnije će se ispostaviti konačan rezultat.