Turski mediji bez milosti prema Bjelici: "Trabzonspor je počinio samoubistvo..."

Nakon preokreta i poraza

Esmer Oštraković

Ekipa Trabzonspora koju sa klupe predvodi Nenad Bjelica, poražena je na gostovanju kod Hatayspora u okviru 6. kola domaćeg prvenstva. Konačan rezultat bio je 3:2.

Sama utakmica bila je nevjerovatna jer je Trabzonspor do 72. minute imao prednost od 2:0, ali je onda sve krenulo po zlu.

Prvo je Rivas tada smanjio na 2:1, a u 88. minuti Lamkel Ze je poravnao na 2:2, ali tu nije bio kraj.

Duboko u sudijskoj nadoknadi Dele-Bashiru pogodio je za potpuni preokret i pobjedu Hatayspora na ovoj utakmici.

Trabzonspor je tako nakon ovog poraza ostao na šestom mjestu sa šest bodova manje i utakmicom više od Fenerbahčea koji je prvi.

"Igrali smo dobro do 70. minute, vodili 2:0 i ne znam šta se onda dogodilo. Samo smo pali", rekao je Bjelica nakon utakmice.

Ova izjava naišla je na velike kritike navijača Trabzonspora, a ništa blaži nisu bili ni turski mediji.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

"Bjelica im je poklonio tri boda", napisali su novinari turskog CNN-a.

Ostali mediji naveli su da je poraz isključiva krivnja Bjelice i da je Trabzonspor počinio samoubistvo.