Borba za Bundesligu: Stuttgart poveo, a Union Berlin odmah izjednačio čarobnim golom Abdullahija

Nakon prvog dijela rezultat je 1:1

E. Čaušević

Stuttgart i Union Berlin trenutno igraju prvi meč doigravanja za mjesto u Bundesligi.

Stuttgart je završio na mjestu koje vodi u doigravanje za opstanak, a Union Berlin na mjesto koje vodi u Bundesligu. Poznato je da se timovi koji završe na tim pozicijama na kraju u finalnom meču bore za Bundesligu.

U samom finišu prvog poluvremena vidjeli smo dva gola. Prvo je Stuttgart poveo u 42. minuti kada je iskusni Gentner pogodio mrežu gostiju.

Međutim, Union Berlin je izjednačio već u narednom napadu. Anderson je asistirao, a fantastično se u kaznenom prostoru snašao Abdullahi koji pogađa za 1:1.