Spektakularno poluvrijeme u Dortmundu, Demirović postigao novi gol

Bundesliga

Haris Zilić

U 12. kolu njemačke Bundeslige sjajan meč igraju dvoje Borussie, a gledatelji su u prvih 45. minuta vidjeli pravi fudbalski spektakl i čak pet pogodaka i dosta prilika.

U Dortmundu domaća Borussia dočekala je imenjakinju iz Monchengladbacaha, a prvo poluvrijeme je bila poslastica.

Gosti su fenomenalno otvorili meč i nakon pola sata igre imali su domaćine skoro u nokautu.

Reitz nakon jedne kontre pogađa u 13. minuti za 0:1 na asistenciju Plee, a u 28. minuti Kone pogađa za 0:2.

Domaćini se ekspresno vraćau u susret u samo tri minute, a d abudemo precizniji gledatelji su u pet minuta vidjeli tri gola.

Dvije minute nakon gola gostiju Sabitzer u smanjuje na 1:2 na asistenciju Brandta to je bila 20. minuta utakmice.

U 33. minutu Fulkrug vraća stvari na početak utakmice i poravnava na 2:2 asistent je bio Bynoe-Gittens.

Do kraja prvog poluvremena bilo je još prilika, a preokret Dortmunda režira Bynoe-Gittens golom za 3:2 u 45. minuti susreta.

Koliko je otvoreno bilo prvo poluvrijeme pokazuje i statistika. Vidjeli smo ukupno 15 udaraca prema golu.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Ovome dodajmo da je u prvom poluvremenu naš Ermedin Demirović postigao novi gol za Augsburg. U 26. minuti bio je siguran sa penala za 0:1 protiv Union Berlina, to je za Demirovića bio sedmi gol u sezoni.

Još jedna uzbudljiva subota u Bundesligi i nema sumnje da nas isto očekuje i u drugom poluvremenu.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: