Borussia Dortmund preživila gostovanje Hoffenheimu i izbila na prvo mjesto

Ostvarili pobjedu

Esmer Oštraković

Sjajnu utakmicu u okviru 2. kola Bundeslige odigrale su ekipe Hoffenheima i Borussije Dortmund, a pobjedu su sa 3:1 ostvarili gosti.

U utakmici u kojoj je jako teško bilo odrediti favorita gosti su se bolje snašli i na kraju su ostvarili pobjedu.

Krenulo je sjajno za goste koji su nakon 18 minuta igre došli do vodstva. Brandt je asistirao, a gol je postigoa Fullkrug.

Ipak, samo sedam minuta nakon toga domaća ekipa stiže do poravnanja.

Dosuđen je penal za domaćina, a siguran sa bijele tačke bio je Andrej Kramarić.

Kada su svi čekali kraj prvog poluvremena, duboko u sudijskoj nadoknadi prvog dijela utakmice viđen je još jedan gol.

Na kraju se ispostavilo da je upravo taj gol bio odlučujući i da je donio pobjedu ekipi Borussije Dortmund.

Reus je bio strijelac vodećeg, a ispostaviće se i gola koji je bio ključan u pobjedi.

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna ekipa, a to je bio Hoffenheim, ali nisu uspjeli postići drugi gol.

Imali su u posljednjih 20 minuta i igrača više jer je Bensebaini dobio crveni karton, ali ni to im nije pomoglo.

Do kraja utakmice gosti su uspjeli i potvrditi svoju pobjedu, a strijelac je bio Ryerson u 95. minuti.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Borussia Dortmund je sada prva sa 14 osvojenih bodova, ali ima jednu utakmicu više u odnosu na svoje pratioce.

Sa drue strane Hoffenheim se nalazi na šestom mjestu sa 12 bodova.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: