Bosna i TOŠK sigurni, četiri gola Muratovića za Natron

Druga liga Centar, 14. kolo

Vodeći timovi Druge lige Centar, TOŠK iz Tešnja i Bosna iz Visokog, upisali su sigurne pobjede u 14. kolu.

Tim iz Visokog je s uvjerljivih 3:0 savladao na gostovanju ekipu Stupčanice.

Čiva je već nakon šest minuta igre doveo Bosnu u prednost od 1:0. Alem Plakalo je seriju golova nastavio i u ovom susretu, a pogodio je za 2:0 u 36. minuti.

Konačnih 3:0 postavio je Čomaga pogotkom u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Vodeći TOŠK je na svom terenu savladao Borac iz Jelaha s 2:0. Oba pogotka za domaće je postigao Mirzad Hadžić u 2. i 43. minuti susreta.

Najuvjerljiviju pobjedu je upisao Natron iz Maglaja. Savladali su sa 6:1 Rudar iz Breze, a briljirao je Elman Muratović koji je postigao četiri gola. Dva je dodao Ensar Durmić, dok je za goste pogodio Smailbegović.

Radnik iz Hadžića je s 4:1 savladao Ilijaš, Rudar iz Zenice je savladao Mladost s 3:0, dok je meč u Hrasnici između Famosa i Pobjede završen bez golova 1:1.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Druga liga Centar, 14. kolo:

Stupčanica - Bosna Visoko 0:3 (Čiva 6', Plakalo 36', Čomaga 90+1)
TOŠK - Borac 2:0 (Hadžić 2', 43')
Krivaja - Azot 2:1 (Fejzić 9', Mehić 37' / Delić 72')
Radnik - Ilijaš 4:1 (Ćorović 21', Medžuseljac 44', 52', Jahić 83' / Mehić 90'p)
Rudar Zenica - Mladost 3:0 (Kulačić 18'p, 40', Mehmedović 42')
Famos - Pobjeda 1:1 (Žgalj 52' / Terzo 20'ag)
Natron - Rudar Breza 6:1 (Muratović 14', 40', 51', 72' Durmić 77', 78' / Smailbegović 50')