Braća Kovač u drugom poluvremenu slomila otpor Jedinstva

Prva liga FBiH, 21. kolo

Ekipa Rudara je danas u Kaknju ugostila Jedinstvo u utakmici 21. kola Prve lige FBiH, a ovaj duel je završen pobjedom domaćih od 2:1

U Kaknju je viđena zanimljiva fudbalska predstava, a domaći su već nakon nešto više od pola sata igre imali brojčanu nadmoć jer je fudbaler Jedinstva Aletić dobio drugi žuti, pa samim time i crveni karton.

Rudar je ipak tek u drugom poluvremenu slomio otpor Jedinstva golovima braće Kovač. Fahrudin Kovač je pogodio u 60., dok je na 2:0 povisio Mirza u 75. minuti. Jedinstvo je do kraja uspjelo samo ublažiti poraz. Strijelac gola za goste u 82. minuti je bio Hando.

FK Rudar - NK Jedinstvo 2:1

FK Rudar Kakanj: Jamaković, Cana, Goralija, Hrelja, Kovač, Kobilica, Musić, Gačić, Kovač, Mušija, Čizmić.

NK Jedinstvo: Karavdić, Aletić, Jašarević, Ćirić, Nuspahić, Kremenović, Bijedić, Husić, Đanan, Tahirović, Porić.

Slaven je na svom terenu slavio minimalan trijumf (1:0) nad ekipom TOŠK-a.

Domaći su nešto bolje otvorili susret i poveli preko Ibrahimovića u 10. minuti susreta.

Bilo je do kraja meča opasnih napada na obje strane, igralo se otvoreno, ali se na kraju ispostavilo da je Ibrahimovićev gol bio dovoljan za trijumf Slavena.

Posebno je prijetio Slaven preko Hodžića, Ibrahimovića i Salihovića, ali nije uspio stići do drugog gola.

NK Slaven - NK TOŠK 1:0 (Ibrahimović 10')

NK Slaven: Brezičanin, Todorović, Ibrahimović, Mujkić, Salihović, Junuzović, Islamović, Salihović, Gogić, Mujagić, Hodžić.

NK TOŠK: Bošnjak, Hasanbašić, Hodžić, Lopez, Nuhanović, Žižo, Rastoder, Dacić, Hadžimujić, Šehić, Mujagić.

Vitez je upisao domaći trijumf nad visočkom Bosnom rezultatom 2:0.

Domaći su puno bolje ušli u susret, te su poveli na samom otvaranju istog. Strijelac gola za 1:0 je bio Kenam Salihagić.

Na drugi gol Viteza se čekalo do samog finiša susreta, a onda je Sivac riješio sve dileme oko pobjednika svojim golom za 2:0 u 85. minuti.

NK Vitez - NK Bosna 2:0 (Salihagić 6', Sivac 85')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Vitez: Kragić, Imamović, Sarvan, Ćatić, Salihagić, Kadrić, Topalović, Fazlić, Džaferović, Čakar, Gačan.

NK Bosna: Sujić, Alić, Džafić, Velić, Muharemović, Čiva, Pandžić, Jusić, Bešić, Čomaga, Cibra.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: