Bratstvo iznenadilo Velež, pobjede Bosne i Metalleghea

Prva liga FBiH, 17. kolo

S. Mlaćo

Važnu pobjedu danas su upisali nogometaši Metalleghea na svom terenu protiv Slavena (4:0). Jajčani su nakon boda protiv Sloge (2:2) hrabro ušli u ovaj meč i to im se isplatilo.

U 23. minuti sjajna akcija Haračića i Pljevljaka, a Pavlović matira Brezičanina za 1:0. Metalleghe je nastavio sa dobrom igrom, te je u 41. minuti Haračić bio precizan za 2:0.

Sjajno je ubacio Pljevljak i domaći su sa zasluženih 2:0 otišli na odmor.

U drugom poluvremenu otvoren meč i još dva pogotka domaćih, a u 78. minuti nakon ubačaja Vujice Hreljić pogađa za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Malbašić u 83. minuti.

Bosna je stigla do prva tri proljetna boda protiv Travnika (2:1). Sve zanimljivo u ovom meču viđeno je u prvom poluvremenu. Bosna je povela preko Gačana nakon kornera, a samo tri minute kasnije na 2:0 povisio je Čabaravdić.

Travnik se nije predavao, pa je Kokot u 38. minuti sa 11 metara smanjio na 2:1. Prethodno je oboren Durak.

U drugom poluvremenu očekivala se kvalitetna i otvorena utakmica sa dosta pogoaka, međutim to se nije desilo i ostalo je 2:1 za domaće. Crveni karton za Bosnu zaradio je u 80. minuti Dizdarević.

Iznenađenje smo vidjeli u Mostaru gdje je Velež ugostio Bratstvo. Gosti su slavili sa 2:0, te upisali važna tri boda.
Pred sami kraj prvog poluvremena Mujkić je matirao Bobića, te odveo svoj tim na pauzu sa golom prednošću. Na 2:0 povisio je isti igrač u 78. minuti.

Do kraja bez uzbuđenja i gosti tri boda nose u Gračanicu.

NK Metalleghe - FK Slaven 4:0

NK Metalleghe BSI: Kukrika, Opardija, Pljevljak, Malbašić, Haračić, Alispahić, Bevanda, Pavlović, Marković, Kukavica, Hreljić.

Slaven: Brezičanin, Todorović, Majdančić, Berbić, Omerkić, Mujkić, Salihović, Mujagić, Jahić, Mešić, Todorović.

NK Bosna - NK Travnik 2:1

NK Bosna: Bekan, Pidro, Mujkić, Vila, Cana, Čabaravdić, Šarić, Rizvanović, Hajdarević, Gačan, Čulov.

NK Travnik: Kolak, Popović, Tabaković, Vidović, Vazda, Kokot, Durak, Jurković, Mujagić, Torlak, Jurčević.

FK Velež - NK Bratstvo 0:2

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Velež: Bobić, Zvonić, Mujezinović, Ćosić, Behram, Ovčina, Imamović, Brandao, Mujanović, Kuduzović, Ferreyra.

NK Bratstvo: Divković, Hasić, Salkić, Salkić, Šuša, Mousa, Vehabović, Kovačević, Mujkić, Ćosić, Ikanović.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: