Bratstvo prekinulo niz mečeva bez pobjede, Budućnost bolja od Igmana

Prva liga FBiH, 15. kolo

Ekipa Bratstva je u 15. kolu Prve lige FBiH ugostila tim Slavena i upisala pobjedu rezultatom 3:2.

Odlično su domaći otvorili susret, a do vodstva su stigli u 10. minuti kada je lijepo iz slobodnjaka pogodio Kosta Bajić.

Bajić je u 22. minuti povisio 2:0, da bi potom zaprijetio i Slaven. Ipak, nije bilo ništa od gola za ekipu iz Živinica.

Vodstvom Bratstva od 2:0 se otišlo na odmor, a domaći su na otvaranju drugog dijela stigli do novog gola. Igrala se 51. minuta kada je Ivković pogodio nakon kornera.

Taman kada se očekivalo da će Bratstvo lagano privesti meč kraju, Slaven se počeo vraćati.

15-ak minuta prije kraja Armel Berbić petom pogađa za 3:1, da koju minutu kasnije Musić sjajno pogodio za 3:2.

Ipak, Bratstvo je uspjelo sačuvati prednost i prekinuti loš niz utakmica bez trijumfa.

Odigran je danas i meč u Banovićima gdje se domaća Budućnost na pravi način oporavila od poraza od Travnika u prošlom kolu - pobjedom nad Igmanom od 2:0.

Budućnost je povela golom Blagojevića polovinom prvom dijela, da bi Trumić u samom finišu sa bijele tačke postavio konačnih 2:0. Gosti su kraj meča dočekali sa dva igrača manje, dok je kod Budućnosti pocrvenio Džinić.

NK Bratstvo - NK Slaven 3:2

NK Bratstvo: Divković, Mujčić, Šuša, Diabang, Jaganjac, Salkić, Mićunović, Adilović, Bajić, Stojanov, Ivković.

NK Slaven: Brezičanin, Todorović, Tešić, Mujkić, Musić, Junuzović, Hodžić, Bečić, Berbić, Mašić, Suljić.

FK Budućnost - FK Igman 2:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Budućnost: Husić, Trumić, Smajlović, Sulejmanović, Selimović, Mahmutović, Džinić, Berbić, Pirić, Blagojević, Dedić.

FK Igman: Jamaković, Omanović, Hota, Čehajić, Kašić, Šubo, Ojeda, Šehić, Mihajlović, Alić, Pendek.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: