Zvijezda se prošetala kroz Gračanicu, Goražde nosi bodove iz Živinica

Prva liga Federacije

S. Grebović

Danas je odigrana većina utakmica 19. kola Prve lige Federacije BiH u kojim uzbuđenja nije nedostajalo.

U komšijskom derbiju Bratstvo je na svom terenu dočekalo Zvijezdu koja je bez problema odnijela sva tri boda, bilo je 3:1.

Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu.

Igrala se šesta minuta kada je domaći golman morao po loptu u mrežu. Egzekutor je bio Rastoka.

Nakon samo devet minuta igre domaći dolaze do izjednačenja kada je Poturalić kaznio lošu reakciju gostujuće odbrane.

Domaća odbrana je napravila gotovo identičnu stvar, novu prednost gostima donosi Samardžić.

Konačnih 3:1 postavio je Vidović eurogolom sa 25 metara.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je Zvijezda tako upisala deseti trijumf, dok su Gračanlije ubilježile osmi poraz.

Prva liga Federacije, 19. kolo:

Bratstvo - Zvijezda 1:3

NK Bratstvo: Ćeman, Buljić, Ćosić, Jaganjac, Aletić, Kulovac, Goralija, Hasikić, Zarić, Poturalić, Devedžić.

NK Zvijezda: Maslić, Berbić, Čulum, Antić, Mehić, Samardžić, Hasukić, Rastoka, Fačić, Đekić, Vidović.

Goražde je vezalo drugi uzastupni trijumf, nakon današnje pobjede u Živinicama nad ekipom Slavena od 2:1.

Šemić je golom u 20. minuti domaće doveo u prednost koja je trajala samo deset minuta kada je stvari na početak vratio Mujić.

Četiri minute kasnije potpuni prekoret u režiji Okovića koji je tako svom timu donio veliki trijumf kojim su se dodatno učvrstili na trećoj poziciji sa 34 boda, dok je Slaven i dalje zakucan za samo dno sa svega sedam bodova na svom kontu.

Slaven - Goražde 1:2

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Slaven: Selimović, Kovčić, Selimović, Kadrić, Ahmetović, Trumić, Ahmetović, Kavazović, Husić, Šemić, Hodžić.

FK Goražde: Ćulov, Dučič, Oković, Tatar, Mujić, Đoković, Danilović, Islamagić, Salanović, Mihajlović, Velić.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: