U normalnim okolnostima bi bilo 5:0 - Vile nosale Đavole, poveli su u 96. minuti, a onda...

Nevjerovatnih 30 šuteva Brentforda smo vidjeli

Eldar Ganibegović, foto: EPA

U okviru 30. kola engleske Premier lige Brentford je ugostio Manchester United. Pobjednika nismo vidjeli, nakon ludog raspleta događaja završilo je 1:1.

Iako golova nije bilo sve do samog kraja meča, daleko od toga da nismo gledali uzbudljiv meč. Prva šansa već u trećoj minuti kada Bruno Fernandes šutira pored gola.

Dvadesetak minuta kasnije Ivan Toney u šansi na drugoj strani. Nije bio najprecizniji, pogodio je samo stativu.

Igrala se 33. minuta kada se opet trese okvir gola gostiju. Zanka je šutirao s nekih 11 metara i pogodio prečku.

Dvije minute nakon toga opet Ivan Toney u velikoj šansi. Šutirao je tik iznad gola Crvenih đavola.

Vitaly Janelt u 49. minuti pada u kaznenom prostoru Uniteda, ali je sudija samo odmahnuo rukom i ništa od penala nije bilo.

Mark Flekken pet minuta nakon toga spašava gol domaće ekioe. Rasmus Hojlund je bio u šansi.

Yegor Yarmolyuk je u 56. minuti imao šansu kada brani golman gostiju, a Keane Lewis-Potter ne uspijeva zabiti odbijenac.

Yoane Wissa je u 59. minuti oprobao svoj udarac, ali se po treći put trese okvir gola Uniteda, ovaj put stativa.

Keane Lewis-Potter u 70. minuti šutira tik iznad prećke, da bi u 72. minuti Antony šutirao malo pored gola domaće ekipe.

Ivan Toney minut nakon toga trese mrežu Manchester Uniteda, ali je intervenisao VAR. Poništen je gol zbog ofsajd pozicije.

Bryan Mbeumo je u 79. minuti pogodio prečku, a Ivan Toney u 83. minuti šutira preko gola.

Isti igrač u 86. minuti šutira tik pored gola i propala je tako ko zna koja sjajna šansa za Brentford na ovoj utakmici.

Imao je, dakle, domaći tim 31 šut naspram 10 Manchester Uniteda, četiri puta je pogađao okvir gola, jedan gol mu je i poništen i gosti s Old Trafforda mogli su biti prezadovoljni i bodom, no uslijedila je kazna za domaće u nadoknadi.

Šesta minuta sudijske nadoknade. Casemiro dodaje loptu u kazneni prostor  gostiju, a tamo se najbolje snalazi rezervista Mount i pogađa za 0:1.

Samo tri minute kasnije Brentford stiže do više nego zasluženog boda. Toney je dodao do Ajera koji pogađa za 1:1.

Nakon ove utakmice Manchester United ostaje šesti s 48 bodova, dok je Brentford na 15. mjestu s 27.

Naredno kolo Manchester Unitedu donosi novo gostovanje i to kod Chelseaja, dok će Brentford biti domaćih Brightonu.