Bruka Chelseaja u Sheffieldu
Foto - EPA

Težak poraz Plavaca

Londonski Chelsea doživio je pravu katastrofu u 35. kolu Premiershipa i poražen je kao gost na Bramall Laneu od Sheffield Uniteda od 3:0.

Izuzetno loš meč odigrao je tim Franka Lamparda i napravio je korak unazad u borbi za Ligu prvaka.

Sheffield je u 18. minuti poveo. Nakon dobre akcije David McGoldrick je zabio za prednost od 1:0.

Jalovi su bili pokušaji Chelseaja, dok je Sheffield izgledao mnogo stabilnije na terenu. Dobra igra donijela je domaćim i drugi gol, a zabio je Oliver McBurnie za 2:0 u 40. minuti.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku meča Chelsea je pokušavao da napravi nešto. Ipak, nisu se uspjeli vratiti u meč, da bi McGoldrick u 77. minuti završio posao u ovom meču za konačnih 3:0.

Do kraja je prilika još bilo, ali ostalo je 3:0 za domaće, pa je Chelsea doživio jako težak poraz.