Bruno junak Villarreala, Deportivo poražen bez Medunjanina

Primera

U nedjelju poslijepodne odigrana su još dva susreta 18. kola španske Primere

Athletic je na San Mamesu ugostio Las Palmas, ali je na kraju izvukao samo bod.

Aduriz je u 17. pogodio s penala za vodstvo Baskijaca, ali je Gomez izjednačio u 62. na 1:1. Williams koju minutu kasnije zabija za novu prednost Athletica, a u 81. minui Tanausu je postavio konačnih 2:2.

Athletic je trenutno sedmi sa 28 bodova, Las Palas je 15. sa 17 bodova.

Golovima Brune Villarreal je s 2:1 slavio u La Coruni protiv Deportiva, koji je ponovo igrao bez Harisa Medunjanina.

Bruno je u 94. zabio za pobjedu s penala, a prvo gol je dao u 36. minuti. Alberto je jedini bio strijelac za Deportivo u 48. minuti. D

Primera, 18. kolo:

Athletic - Las Palmas 2:2 (Aduriz 17 - penal, Williams 66/ Gomez 62, Tanausu 81)