Budućnost i definitivno ispala, važna pobjeda Goražda

Prva liga FBiH, 29. kolo

S. Mlaćo

U Banovićima su u 29. kolu Prve lige FBiH snage odmjerili Budućnost i Travnik, a završilo je 2:2.

Domaći su poveli već u 13. minuti preko Abdurahmana Beširevića, da bi samo dvije minuta kasnije poravnao Sabahudin Jusufbašić.

Pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u 40. minuti novo vodstvo domaćima donosi rezervista Belmin Idrizović.

U posljednjim sekundama meča gosti iz diskutabilnog jedanaesterca dolaze do jednog boda, a strijelac je bio ponovo Sabahudin Jusufbašić.

Ovim rezultatom Budućnost je definitivno otpala iz borbe za opstanak.

Goražde je sa 3:0 savladalo Bosna Semu, te upisalo tri važna boda. Strijelci za Goraždane bili su Admir Raščić, Damir Rovčanin i Armel Berbić.