Strijelci spavali u Bundesligi, Demirović upisao asistenciju

Schalke se probudio

Haris Zilić

Odigrano je pet duela 23. kola njemačke Bundeslige u terminu od 15:30 i strijelci nisu baš bili raspoloženi ove subote.

Dva duela su zavrešna nepopularnim rezultatom 0:0, a to su mečevi Borussia Monchengladbach - Freiburg i Union Berlin - Koln.

Ausgburg je na domaćem terenu savladao Wreder, a u domaćoj ekipi naš Ermedin Demirović je pružio još jednu dobru partiju.

Demirović je asistirao za drugi gol domaćina u 46. minuti koji je postigao Maier. Prije toga za Augsburg je strijelac bio Beljo u šestoj minuti, dok je za goste iz Bremena pogodio Stage u 16. minuti utakmice.

Do velikog trijumfa u borbi za opstanak stigao je Schalke.

Rudari iz Gelsenkirchena su kao gosti danas savladali Bochum sa 0:2 i potpuno se uključili u borbu za opstank, a današnjim protivnicma prepustili su fenjer tabele nakon dugo vremena.

Schalke je poveo sa 0:1 u 45. minuti autogolom Riemanna, dok je Bulter u 79. minuti pogodio za 0:2.

Nastavlja se agonija Hoffenheima. Bičakčić i društvo poraženi su od Mainza sa 1:0 i očekuje ih grčevita borba za opstanak do kraja sezone. Gol za Mainz postigao je Barreiro u 33. minuti.

Današnji program zatvaraju večerašnjim duelom Stuttgart i Bayern, a duel starih rivala na rasporedu je od 18:30.

Kolo su sinoć otvorili Borussia Dortmund i RB Lepzig, a Milioneri su slavili rezultatom 2:1.