Calp pregazio Brčko i ostao na čelu tabele

Prva futsal liga FBiH grupa "Sjever", 12.kolo

Ovog vikenda po rasporedu bile su utakmice 12. kola Prve futsal lige FBiH, grupa "Sjever". Zenički Calp, inače prvoplasirani na tabeli, dočekao je u dvorani na Bilmišću ekipu Brčkog i na kraju slavio visoku pobjedu rezultatom 16:2.

Zeničani su s pola snage danas savladali slabu ekipu Brčkog

Zeničani su u ovaj meč ušli bez nekoliko standardnih igrača, poput kapitena Zatagića i Šabanovića, ali to im nije smetalo da deklasiraju indisponiranu ekipu Brčkog. Već nakon osam minute igre bilo je visokih 4:0 za Calp, a do kraja poluvremena domaćini su uspjeli postići još četiri gola, a gosti samo jedan, tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 8:1 za ekipu iz Zenice.

U drugom poluvremenu domaći trener dao je priliku svim igračima s klupe, koji su opravdali povjerenje, te na kraju napunili do vrha mrežu gostiju. Na kraju je bilo visokih i zasluženih 16:2 za ekipu Calpa. Kada su u pitanju strijelci, prvi topnik lige Admir Zukan, danas je postigao pet golova, četiri je dodao Čečura, dok je tri postigao Čolić, po jedan gol su dali Imamović, Salkica, Hamzić i Čančar.

Calp je današnjom pobjedom ostao na prvom mjestu, a u narednom 13. kolu je slobodan. U posljednjem kolu slijedi odluka o prvom mjestu. Kaskada će u Gračanici dočekati Calp, te će pasti odluka o prvom mjestu. Podsjetimo Calp je u prvom dijelu sezone deklasirao Kaskadu 8:1, ali klub iz Zenice je u nastavak sezone ušao dosta oslabljen, bez skoro pola igrača iz prvog dijela sezone, tako da se u posljednjem kolu očekuje neizvjesna utakmica do samog kraja.