Calp deklasirao Kaskadu i osvojio titulu jesenjeg prvaka

Prva futsal liga FBiH, 7.kolo

Ekipa MNK "Calp" iz Zenice večeras je u Zenici u derbiju jesenjeg dijela 1.futsal lige FBiH, grupa "Sjever" rezultatom 8:1 pobijedila Kaskadu iz Gračanice i tako osvojila titulu jesenjeg prvaka sa skorom od šest pobjeda i jednim porazom.

Calp je sjajnom igrom večeras deklasirao Kaskadu, koja nije opravdala status lidera prvenstva do ovog kola

Sjajno su izabranici Emina Omerdića odigrali večerašnju utakmicu inače 7.kola koja je protekla u sjajnoj atmosferi u dvorani Bilmišće pred više od 500 gledatelja. Seldin Zatagić već u 1.minuti podigao je publiku na noge golom iz penala, da bi samo dva minuta kasnije Kaskada izjednačila na 1:1 preko Amera Džindića. Ništa se nije dešavalo do 10.minute, a onda muk na Bilmišću, u jednom od duela domaći kapiten i najbolji igrač,Emin Omerdić u duelu s Ibrahimom Husejnovićem slomio je nogu, te je vozilom Hitne pomoći prebačen u Kantonalnu bolnicu u Zenici.

Kada se činilo da će domaći pasti u igri nakon šoka zbog povrede najboljeg igrača, desilo se upravno ono suprotno. proradio je inat u Zeničanima, koji su u 11.minuti preko Omera Hamzića poveli rezultatom 2:1, da bi do kraja poluvremena s dva gola Admira Zukana najboljeg igrača večerašnje utakmice na odmor otišli pri rezultatu 4:1.

U drugom poluvremenu ništa se nije promijenilo, domaći nogometaši nastavili su sa sjajnom partijom, dok gosti nisu mogli savladati danas odličnog golmana Calpa, Kenana Bašića. S još tri gola Admira Zukana, te jednim Omera Hamzića, Calp je na kraju slavio visoku pobjedu rezultatom 8:1 i tako pobjedom pretekao Kaskadu na tabeli 1.futsal lige, grupa "Sjever".

Današnjim 7.kolom okončan je prvi dio prvenstva, a Calp iz Zenice sasvim zasluženo nosi titulu jesenjeg prvaka.