Čelik minimalno poražen od ruskog drugoligaša

Zeničanima sreća okrenula leđa

Admin Čaušević

Čelik je u novom prijateljskom meču upisao minimalan poraz. Sa 1:0 pobjedu je slavio Fakel Voronež.

U prvih 20-ak minuta ruskog drugoligaša okvir gola je spasio dva puta. Prečke su u 11. te 18. minuti  pogađali Mahmutović i Crnički.

Oba tima su u 27. minuti ostala s igračem manje. Sve su započeli Rusi kada je Gluščenkov grubo startao nad Crničkim koji nije mogao nastaviti utakmicu. Za Gluščenkova je utakmica završena zbog grubog starta, a za Bajraktarevića zbog reakcije nakon toga.

Jedini gol na meču viđen je u 35. minuti. Lijepu akciju Fakela glavom je u gol pretvorio Dimitriev.

Drugo poluvrijeme počelo je napadima Čelika, a priliku za igru su dobili Horić, Perišić, Aganspahić i Han Topcu. U 57. minuti fortuna je opet okrenula leđa Zeničanima, ovaj put prečku je pogodio Huseinspahić.

Kako se bližio kraj utakmice tempo igre je opadao. U 76. minuti Perišić je prijetio iz slobodnjaka, da bi nakon kornera Han Topcu glavom šutirao zamalo pored stative.

Finiš meča nije donio rezlutatske promjene pa je ostalo minimalnih 1:0 za ruskog drugoligaša.