Čelik ostao bez pobjede u 88. minuti: Mujagić spasio Mladost!
Zeničani nastavili seriju dobrih igara

Premijer liga, 7. kolo

M. Šljivak, foto: D. Kurbegović

Zenički Čelik seriju dobrih rezultata nastavio je u Doboj Kaknju gdje je remizirao protiv Mladosti (1:1).

Uvodne minute meča pripale su gostima. Čelik je krenuo ofanzivno, a u sedmoj minuti propuštaju dvije dobre šanse. Prvo je Velić skinuo zicer Okiću, a u nastavku meča Dedić loptu šalje preko gola.

Nakon ove šanse uslijedio je period mirne igre u kojem nismo vidjeli previše, ali sama završnica prvog poluvremena donijela je još dosta uzbuđenja.

U 32. minuti po jedna šansa na obje strane. Ružić je dobro odbranio šut Abida Mujagića, dok je na drugoj strani Hreljić umalo postigao autogol nakon ubačaja Okića.

Mladost je dvije minute kasnije propustila najbolju šansu u prvom dijelu. Atajić je savladao Ružića, a Vrhovac izbija loptu sa gol-linije.

Čelik uzvraća u 37. minuti preko Dedića, Velić je ponovo sjajan, da bi zatim Ružić skinuo i udarac Boje, ali se povrijedio i šansu na golu je umjesto njega dobio Dujković.

Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo (0:0), a iako u nastavku nismo vidjeli previše šansi, gol smo ipak vidjeli.

Tišinu u Doboj Kaknju je prekinuo Marin Jurina u 65. minuti. Samo što je ušao u igru Jazvin je asistirao, a Jurina je pogodio za 0:1.

Mladost je potom krenula nešto ofanzivnije prema golu Čelika, ali gosti su igrali zaista sjajno u defanzivi i puta ka golu nije bilo.

Ipak, u 88. minuti Abid Mujagić pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1 i bod domaćeg tima.

Junak domaćih je golman Velić koji je skinuo zicer Jurini u 90. minuti.