Stupčanica vodila na Bilinom Polju, no kući se vraća sa "samo" jednim bodom

Čelik gubio, pa se vratio

E. Ganibegović, foto: D. Kurbegović

U okviru 16. kola Prve lige FBiH sjajan meč gledali smo na Bilinom polju između Čelika i Stupčanice. Završeno je neriješeno, 1:1.

Gosti su ušli bolje utakmicu i nakon nekoliko pokušaja nagrada dolazi u 23. minuti. Povela je Stupčanica preko Bajrića.

Pet minuta kasnije Mašić kasni na jednu loptu na drugoj strani i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

Čelik je imao inicijativu na otvaranju drugog dijela, ali prvi pravi pokušaj imali su gosti i to u 60. minuti kada sjajan udarac Odinake još bolje zaustavlja Durmo.

Tri minute kasnije Mašić s desetak metara glavom šutira pored gola, da bi minut poslije ponovo isti igrač nakon ubačaja Sivca šutirao tik pored gola.

Durmiš je zatim potegao s distance, lopta se od nekog odbila i dobila čudnu putanju i to u rašlje gola gostiju. Milićević sjajno zaustavlja to.

Durmo ostavlja Čelik u igri nakon što je zaustavio pokušaj Božića, a erupcija oduševljenja na Bilinom polju u 81. minuti.

Mašić je sjajno ubacio, a Međuseljac samo dvije minute nakon ulaska u igru sjajno glavom pogađa i spašava bod Čeliku.

Stupčanica ostaje druga s 34 boda i Sloboda sutra ima šansu da pobjedom u Kaknju ode na +5. Čelik je osmi s 22 boda.

U narednom kolu će Čelik u Hadžiće kod Radnika, dok će Stupčanica na stadionu Danac ugostiti Tomislav.