Celtic ispao!

Kvalifikacije za Ligu prvaka

Iako je bio veliki favorit, Celtic je u Glasgowu poražen s 4:3 od Cluja, pa Rumuni slave veliki uspjeh.

'Krvnik' Sarajeva iz prvog pretkola Lige prvaka večeras tuguje. Celtic je u Rumuniji protiv Cluja igrao 1:1, ali Rumuni su postigli čak četiri gola u Škotskoj i to im je donijelo veliko slavlje.

Deac je u 27. minuti postigao gol za slavlje gostiju, a zanimljivo da do 51. minute više nije bilo golova, pa ih je onda palo pet do kraja.

Forrest je u 51. minuti izjednačio, a 10 minuta kasnije Edouard donio Škotima preokret. U 74. minuti Omrani vraća Cluj u igru (2:2).

Christie je u 76. zabio gol na ubačaj Edouarda za Celticovo vodstvo, ali Omrani drugim golom u 80. minuti šalje Celtic u plač.

Probali su domaći na sve načine da zabiju i četvrti gol, ali ostaju bez Evrope. Tucudean zabija u 95. minuti za kraj svih nada škotskih navijača.

Cluj će se protiv Slavije Prag boriti za plasman u grupnu fazu Lige prvaka.