Celtic siguran i u uzvratu, hat-trick Pavlovića u pobjedi APOEL-a, Cluj sačuvao prednost

Bez iznenađenja u uzvratnim mečevima

S. Pašalić

Nogometaši Celtica su i u uzvratnoj utakmici 2. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka savladali estonski Kalju sa 2:0.

Prvak Škotske je u prvoj utakmici na svom terenu slavio sa visokih 5:0, a u uzvratu je do vodstva stigao već u 10. minuti kada je Kulintis postigao autogol.

Taj rezultat je bio na semaforu sve do 93. minute kada je Shved pogodio za konačnih 2:0.

APOEL je također u uzvratu bio bolji od Sutjeske sa 3:0 i prošao u narednu rundu takmičenja.

Andrija Pavlović je postigao hat-trick, a golove je postizao u 13., 25. i 66 minuti. Prvu utakmicu u Crnoj Gori je APOEL dobio sa 4:0.

Maccabi Tel Aviv nije uspio nadoknaditi prednost CFR Cluja koji je slavio u prvoj utakmici u Rumuniji sa 1:0.

Prvak Izraela je dobro počeo i poveo u 15. minuti sa 1:0 golom Blackmana, ali su gosti golovima Culia iz penala u 19. i Rondona u 42. minuti stigli do preokreta.

Iako je Maccabi već u 48. minuti golom Cohena stigao do izjednačenja, do kraja ipak nije uspio napraviti preokret i Cluj je prošao dalje.