Asistencija s dvije ruke i gol glavom u prvoj minuti, a onda još jedan šok u trećoj!

Češka furiozna protiv Poljske

E. Ganibegović

U terminu od 20:45 počelo je sedam utakmica kvalifikacija za EURO 2024. godine, a nevjerovatan početak bilježimo u Češkoj.

Na Fortuna Areni Češka dočekuje Poljsku i očekivalo se da će biti izjednačena utakmica, no nakon nepune tri minute gosti su već dva puta vadili loptu iz mreže.

Coufal je nakon dvadesetak sekundi igre izveo aut, daleko bacio loptu, a Krejci pogađa za 1:0. Taj gol pogledajte OVDJE.

Igrala se treća minuta kada je Jurasek bio u ulozi asistenta, a Cvancara pogodio za 2:0. Gol pogledajte OVDJE.

Ovo je debi Fernanda Santosa na klupi Poljske i definitivno gori početak nije mogao ni da zamisli na klupi selekcije koja je igrala osminu finala Svjetskog prvenstva.

Već u devetoj minuti gosti su napravili izmjenu. Cijenu je platio Cash, a ušao je Gumny.

Spomenimo i derbi večeri, a na Stade de Franceu se sastaju Francuska i Nizozemska i već je 2:0 i tu.

Griezmann je u trećoj minuti pogodio za 1:0, da bi Upamecano bio strijelac pogotka za 2:0 u osmoj minuti.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Grčka je stigla u vodstvo na gostovanju kod Gibraltara golom Masourasa u 12. minuti. Na ostala četiri susreta je 0:0, a sastaju se: