Begović odličan, QPR raspoložen, ali na kraju je sve palo u vodu

Championship

H. Zilić

Odigrani su susreti četvrtog kola engleskog Championshipa u tradicionalnom terminu subotom od 16 sati. Bilo je nekoliko zanimljivh rezultata, ali i dosta uzbuđenja. Strijelci su također bili raspucani.

Za bh. javnost svakako da je najinteresantniji duel bio ona na jugu Engleske.

Southampton koji je prošle sezone ispao iz Premiershipa ugostio je QPR za koji od ove sezone brani naš Asmir Begović.

Gledaoci su vidjeli vrlo dobru utakmicu i tri gola, na kraju trijumf Svetaca rezultatom 3:2.

Poveo je Southampton u 30. minuti pogotkom Edziea, a dvije minute kasnije Colback vraća na stvari na početak pogodio je za 1:1.

U nastavku utakmice Armostrong u 64. minuti pogađa za 2:1 što se ispostavilo kao konačan rezultat meča.

Mogli su domaćini do još kojeg gola, ali Begović je imao dvije vrhunske intervencije na golu QPR-a, koji je na momente bio i bolji rival uputili su deset udaraca prema golu Southamptona, ali postigli samo jedan gol koji se na njihovu žalost ispostavio samo kao počasni.