Chelsea u 90. minuti iz penala do pobjede, Wolvesi razbili Brentford

Premiership

E. Ganibegović

U terminu od 20:30 sati igrane su dvije utakmice 19. kola engleske Premier lige, a pobjede su ostvarili Chelsea i Wolverhampton.

Chelsea je ugostio Crystal Palace i slavio s 2:1. Već u 11. minuti je mogao do vodstava preko Maatsena, ali je njegov šut blokiran.

Dvije minute kasnije Ukrajinac Mudryk postiže pogodak za 1:0, da bi u 23. isti igrač promašio čistu šansu za 2:0.

U nadoknadi prvog dijela stigla je kazna. Olise je pogodio mrežu Chelseaja i vratio stvari na početak.

Eze je u 54. minuti potegao iz slobodnjaka i bio je za malo neprecizan, da bi u 77. minuti Jacksonu bio poništen pogodak.

Ipak, Chelsae dolazi do pobjede u 90. minuti. Gol je s bijele tačke postigao Madueke.

Wolverhampton je s 1:4 slavio kod Brentforda, a sve je riješio već u prvih pola sata utakmice.

Lemina i Hee-Chan su u 13. i 14. minuti pogađali za 0:2, smanjio je Wissa u 16., no Hee-Chan novim golom u 28. minuti povisuje na 1:3.

Bellegarde, koji je u nadoknadi prvog dijela ušao umjesto Hee-Chana, postiže pogodak za konačnih 1:4 u 79. minuti.

Od 21:15 je počela utakmica Everton - Manchester City, a trenutno je na semaforu 1:1.