Sve žešće sankcije za Chelsea: Pod upitnikom gostovanje Lilleu, šta će odlučiti UEFA?
FOTO: EPA

Vlada Velike Britanije nemam milosti

Sve žešće sankcije za Chelsea: Pod upitnikom gostovanje Lilleu, šta će odlučiti UEFA?

Haris Zilić
Teme:

Neočekivana kriza je u Chelseaju nakon što je Roman Abramovich od strane Vlade Velike Birtanije dobio sankcije u vidu "zamrzavanja" imovine u Britaniji.

Dakle, Abramovich ne može vršiti prodaju imovine ni bilo kakav vid kupovine na Ostrvu, a među sankcionisanima je i Chelsea kojeg je namjeravao prodati, ali to je sada sve stopirano.

Tu nije kraj mukama za Plavce.

Ugledni "Telegraph" prenosi vijesti da je Chelseaju upitno gostovanje kod Lillea u revanš utakmici osmine finala Lige prvaka.

Plavcima je ograničeno trošenje više od 20.000 funti na jedno gostovanje, a za odlazak u Francusku treba puno više novca.

Također Chelsea bi mogao izgubiti sponzorstvo od 40 miliona eura od telekomunikacijske kompanije, dok i ostali sponzori razmatraju saradnju sa timom iz Londona nakon novih sankcija Romanu Abramovichu.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Sigurno je da su ispred Chelseaja neizvjesni dani, a u slučaju da ne odu u Francusku na revanš protiv Lillea koji je na raspored u srijedu 16. marta, konačnu riječ bi morala dati UEFA.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Chelsea Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

bk123
Hajmo se kladiti da će ići
2 0
crnoicrveno
£ ovo je oznaka za funtu a ovo € za euro novinarcicu
1 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi