Chelsea i Sevilla prvi osigurali osminu finala Lige prvaka

Plavci slavili u Francuskoj, Andalužani u Rusiji

E. Oštraković

Prve utakmice 4. kola grupne faze Lige prvaka odigrane su u Krasnodaru i Rennesu.

U Rusiji je Krasnodar u velikoj borbi u zadnjim sekundama ostao bez boda, pošto je Sevilla u 95. minuti došla do pobjede s kojom je osigurala plasman u osminuz finala Lige prvaka.

Poveli su gosti golom Ivana Rakitića već u četvrtoj minuti, ali je Wanderson u 56. minuti pogodio za 1:1. Munir El Haddadi je u 95. minuti donio pobjedu Sevilli.

Chelsea je također osigurao nokaut fazu pošto je večeras u Rennesu slavio s 2:1. Gosti iz Londona poveli su golom Hudson-Odoija u 22. minuti, ali je Guirassy pet minuta prije kraja izjednačio za Rennes na 1:1.

U nadoknadi je Lampardov zlatni džoker Olivier Giroud postigao gol za pobjedu Plavaca.