Cillessen napravio najveću glupost u historiji fudbala, primio gol, pa glavom udarao u stativu

Nevjerovatno šta je uradio

Esmer Oštraković

Utakmicu u okviru 31. kola Nizozemskog prvenstva odigrali su NEC Nijmegen i Heerenveen, a gostujuća ekipa slavila je pobjedu od 3:2.

Nakon početnog ispitivanja snaga gosti su došli do vodstva od 1:0 u 27. minuti utakmice, a strijelac gola bio je Haye.

Poravnanje domaćoj ekipi donio je Mattsson u 37. minuti i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugi dio krenuo je dosta bolje za NEC koji dolazi do potpunog preokreta u 61. minuti. Dimata je tada matirao golmana gostiju.

Gosti ipak nisu odustajali, te su posebno u posljednjih deset minuta krenuli sa žestokim napadima ka golu NEC-a.

To im se isplatilo u 82. minuti kada Van Hooijdonk nakon asistencije Sahraouija pogađa za novo poravnanje na ovoj utakmici.

Trenutak ludila desio se u 87. minuti kada je Colassin šutirao, a nevjerovatnu glupost uradio je bivši golman Barcelone Cillessen.

On je mislio da će lopta otići pored gola, te je odlučio da je pusti, ali je lopta završila u njegovom golu.

Cillessen je bio toliko ljut na sebe da je glavom udarao u stativu, a onda su ga njegovi saigrači pokušali utješiti.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Na kraju je utakmica završena pobjedom gostujuće ekipe od 3:2.

Heerenveen je nakon ove pobjede preskočio upravo NEC i nalazi se na 9. mjestu sa 41 bodom i uključio se u borbu za play off za konferencijsku ligu.