City se prošetao Baselom i mirno čeka revanš na Etihadu

Liga prvaka

Manchester City je već u prvom susretu, koji je odigran u Baselu, proslavio plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Nezahvalno je nakon jedne utakmice proglasiti ukupnog pobjednika, no zaista bi trebala da se dese čuda nad čudima da City ne prođe u četvrtfinale, pošto ima 4:0 prije uzvrata na Etihadu.

Tim Pepa Guardiole od početka je zagospodario terenom St. Jakob Parka, pa već u 14. minuti došao do 1:0. De Bruyne je izveo korner, a Gundogan postigao gol za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Sterling dodaje do Bernarda Silve, koji s 12-13 metara iskosa s desne strane sjajno pogađa suprotni ugao Baselovog gola.

U 23. minuti Sergio Aguero je opalio iz daljine i savladao nemoćnog Valcika.

Basel je uspio malo da se probudi, da zadrži goste na ta tri gola, no već u osmoj minuti nastavka bilo je 4:0.

Ilkay Gundogan je postigao jako lijep gol na dodavanje Aguera, drugi na meču, pa je tada švicarski tim dokrajčen, a šanse pred golom Basela redale su se svako malo.

Imao je Basel dobre periode, nekoliko dobrih šansi, ali nije uspio da postigne makar utješni gol.

Basel - Manchester City 0:4 (Gundogan 14, 54, Silva 18, Aguero 23)

Basel: Valcik, Xhaka, Lacroix, Suchy, Lang, Riveros, Frei, Die, Riveros, Elyounoussi, Stocker, Oberlin.

City: Ederson, Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph, Fernandinho, Gündogan, De Bruyne, Sterling, Bernardo, Agüero

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: