Postigao je pogodak života i proslavio svoje ime u svijetu fudbala

Stadion je "eskplodirao"

H. Zilić

Južnomaerička verzija Lige prvaka Copa Libertadores lagano pali motore za novu sezonu, a kraju se privode kvalifikacije gdje smo već vdijeli možda i pogodak sezone u ovom takmičenju.

U polufinalu kvalifikacija žrijeb je spojio dva peruanska kluba.

Sastali su se Sporting Cristal i Nacional Asuncion.

Sporting je bio ubjedjiv u ovoj utakmici i slavio rezulatom 5:1 te tako zakazao finalnu rundju kvalifikacija gde čeka boljeg iz duela urugvajskog Boston Rivera i argentinskog Huracana.

Ipak, sinoćnji duel obilježio je 22-godišnji desni bek Sportinga Jhilmar Lora.

Pomenuti fudbaler je u 89. minuti postigao spektakularan pogodak.

Maestralno je primio jednu dugu loptu od strane Ignacija, a onda fenomenalnim udarcem savladao golmana gostujuće ekipe Espinolu.

Pogodak koji će se sigurno obilježiti TV špice.

Ovome dodajmo da su golove za Sporting Cristal još postizali Ignacio, Corozo, dvostruki strijelac je bio Avila, a svi golovi pali su zanimljivo u drugom poluvremeneu.

U drugom poluvremenu do gola je došao i Nacional preko Caballera u 47. minuti susreta.

Mogao je i Sporting meč završiti sa šest postignutih pogodaka, ali je u 35. minuti nakon VAR-a poništen gol Loyole.

Arnel925
Pa ovo samo pokazje kakav je golman levat. Ovo ne smijes primiti na nivou ispod 10 godina.