Čovjek bi se zakleo da je sve regularno, ali je zato tu VAR

Poništen drugi gol Evertona

Teme:

VAR je izazvao dosta negodovanja u Engleskoj ove sezone, no zaista je koristan.

Od 16 sati počeo je duel Newcastlea i Evertona u 20. kolu Premier lige i gosti su poveli s 1:0 golom Calvert-Lewina u 13. minuti.

Samo koju minutu kasnije Everton je došao do drugog gola, ali je VAR na kraju 'otkrio' da je riječ o ofsajdu i pogodak Maxa Meyera je poništen.

Zaha je bio u liniji sa stoperom domaćih Scharom i očigledno da su milimetri presudili. Iako je izgledalo kao da je sve čisto, na kraju je VAR razočarao goste, a oduševio domaću publiku.