Cristiano Ronaldo po drugi put u karijeri ponovio fantastičan podvig
Utakmica protiv Frosinonea bila je treća uzastopna prvenstvena utakmica na kojoj je Ronaldo upisao barem jedan pogodak i asistenciju.

Portugalac igra u sjajnoj formi

E. Oštraković

Cristiano Ronaldo drugi put u klupskoj karijeri uspio je u tri uzastopne prvenstvene utakmice upisati gol i asistenciju.

On je sinoć bio među boljim igračima u pobjedi Juvejtusa nad Frosinoneom od 3:0.

Prvo je u 6. minuti asistirao Dybali za vodstvo Juventusa, a u 63. minuti na asistenciju Mandžukića postavio je konačnih 3:0.

Portugalac je 2. februara protiv Parme postigao dva gola i upisao jednu asistenciju. Nakon toga nekoliko dana kasnije protiv Sassuoloa upisao je dvije asistencije i jedan gol. Svoju formu potvrdio je sinoć protiv Frosinonea sa po jednim golom i asistencijom.

Ronaldo je ovaj podvig, prije jučerašnjeg, uspio napraviti samo jednom i to 2014. godine. Tada je za Real Madrid, postizao golove i asistirao protiv Granade, Rayo Vallecana i Eibara.

On je trenutno prvi strijelac u prvenstvu Italije sa 19 postignutih golova, tri više od Zapate i Quagliarelle.