Crna Gora sigurna protiv Moldavije, remi Austrije i Švedske

Kvalifikacije za EP

Reprezentacija Crne Gore savladala je večeras Moldaviju s 2:0, te je pobjedom otvorila kvalifikacije za prvenstvo Evrope.

Crnogorci su do zaslužena tri boda došli sa po jednim pogotkom u oba poluvremena.

Do vodstva su stigli u nadoknadi prvog poluvremena. Pogodio je Mirko Vučinić za prednost od 1:0 nakon prvih 45 minuta.

Sve dileme oko pobjednika otklonjene su u 73. minuti kada je Tomašević postigao gol za konačnih 2:0.

Duel Austrije i Švedske je završen bez pobjednika 1:1... Vodstvo je Austrij donio Alaba s penala u 11. minuti, da bi Zengin pet minuta kasnije na asistenciju Ibrahimovića postavio konačnih 1:1.