Veliki preokret Mihajlovića i Bologne
Foto - EPA

Seria A, 28. kolo

Bologna je u 28. kolu Serije A savladala na gostovanju ekipu Crotone sa 3:2.

Tim Siniše Mihajlovića je u ovom meču napravvio veliki preokret. Gubili su 2:0, a na kraju su pobijedili sa 2:3.

Domaći su poveli u 32. minuti. Za 1:0 zabio je Messias, da bi osam minuta kasnije Simy sa penala povećao prednost svog tima na 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku Bologna dolazi do velikog preokreta.

Soumaoro je u 62. minuti smanjio na 2:1, a u 70. minuti prekrasnim golom Schouten poravnava rezultat na 2:2.

Trijumf Bologni u 85. minuti meča donosi Skov Olsen za konačan rezultat susreta od 3:2.

Crotone je u jako teškoj situaciji. Posljednji su sa samo 15 bodova i teško će ostati u Seriji A. Bologna je trenutno 10.