Embolo sa bijele tačke za pobjedu Monaca u Beogradu, Lazio lagano protiv Feyenorda

Utakmice Evropske lige

E. Oštraković

Večeras su odigrane utakmice 1. kola grupne faze Evropske lige.

Crvena Zvezda je u Beogradu odmjerila snage sa Monacom, a pobjedu je ostvarila gostujuća ekipa.

Prvo poluvrijeme proteklo je u velikoj borbi. Obje ekipe imale su po jednu jako dobru priliku, ali se na odmor otišlo pri početnom rezultatu, 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta bolju igru domaće ekipe, ali na njihovu žalost tri boda idu za Francusku.

Igrao se 74. minut kada je dosuđen penal za ekipu Monaca, a siguran izvođač bio je Embolo koji je svojoj ekipi donio pobjedu. Njegov gol možete pogledati OVDJE.

Do kraja utakmice Crvena Zvezda je pokušala da dođe do izjednačenja, ali im to nije pošlo za rukom.

Ferencvaroš je na svom terenu ostvario pobjedu od 3:2 protiv ekipe Trabzonspora. Krenulo je dobro za domaće koji su već u 5. minuti postigli gol za vodstvo od 1:0. Strijelac je bio Nguen.

Nakon toga u 16. minuti velika glupost Čivića koji je nakon neopreznog starta dobio direktan crveni karton.

Nije to smetalo njegovim saigračima koji u 29. minuti dolaze do 2:0, a gol je postigao Traore. Ipak Trabzonspor u 39. minuti smanjuje na 2:1 preko Gomeza.

Do kraja poluvremena viđen je još jedan gol i to u mreži gostiju. Strijelac za 3:1 bio je ponovo Nguen i to u 44. minuti sa bijele tačke.

Bozok je golom u 71. minuti smanjio na 3:2, ali gosti nisu imali snage da doću do boda.

Ekipa Freiburga je na svom terenu sa 2:1 savladala Qarabag a sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu.

U 7. minuti Grifo je sa bijele tačke doveo domaće u vodstvo, a samo osam minuta kasnije bilo je 2:0.

Gol je tada postigao Doan. Konačan rezultat utakmice postavio je Vešović u 39. minuti susreta.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

U ostalim utakmicama Lazio je bio siguran na domaćem terenu te je sa 4:2 ostvario pobjedu protiv Feyenorda.

Nantes je sa 2:1 bio bolji od Olympiakosa, a Sturm je na svom terenu sa 1:0 savladao Midtjylland.