Crystal Palace ostvario važnu pobjedu na gostovanju kod Leicestera
Ovom pobjedom Crystal Palace je izbio na trinaesto mjesto sa 30 bodova, što je samo dva manje upravo od Leicestera koji je na dvanaestom mjestu.

Za mirniji nastavak sezone

E. Oštraković

Nogometaši Crystal Palacea, rezultatom ostvarili su jako bitnu pobjedu na gostovanju kod Leicestera, u okviru 27. kola prvenstva Engleske.

Na dosta teškom gostovanju ekipa Palacea ostvarila je pobjedu od 1:4 i tako dodatno pobjegla od zone ispadanja.

U prvom poluvremenu dosta boli i konkretniji bili su domaći. Ipak, veliki broj svojih šansi nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Ono što oni nisu uspjeli zabiti, jestu gosti i to iz svog jedinog udarca u okvir gola. Igrala se 40. minuta kada je Batshuayi uputio prvi Palaceov udarac u okvir gola i donio vodstvo gostima.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu. Domaći napadaju svim silama, dok gosti svoju šansu traže iz kontri. Poravnanje Leicesteru donio je Evans u 64. minuti. Ipak, taj rezultat nije dugo bio na semaforu, jer je novu prednost gostima u 70. minuti donio Zaha. Na 1:3 povisio je Milivojević sa bijele tačke u 81. minuti. Konačan rezultat utakmice svojim drugim golom postavio je Zaha u 94. minuti.