Crystal Palace u gradskom derbiju savladao Tottenham

Prvi meč četvrtog kola Premiershipa

Četvrto kolo Premiershipa otvoreno je londonskim duelom između Crystal Palacea i Tottenhama.

Konačan rezultat je glasio 3:0 u utakmici gdje su domaćini bilo puno bolji rival.

Crystal je imao čak 14 udaraca prema golu Tottenhama, dok su gosti zaprijetili samo dva puta.

Tottenhamu je situaciju otežao Tanganga koji je u 58. minuti dobio drugi žuti karton, pa je Tottenham do kraja meča igrao s igračem manje.

Pred kraj meča domaći su imali dvije dobre prilike, a incijativu su realizovali u 75. minuti kada je Zaha pogodio za 1:0 iz penala, a za 2:0 pogađa Edouard u 84. minuti.

Konačnih 3:0 postavio je Edouard svojim drugim golom u trećoj minuti nadoknade.

Tottenham je izgubio važne, možda i neočekivane bodove, dok je za Crystal Palace ovo ogroman trijumf pred nastavak sezone.