Novi rekorder Premijer lige stiže iz Veleža: Bosanski još nije savladao, voli kebab i ima jasan san

Dario Ferreya uvijek spreman da odgovori na zadatak

Novi rekorder Premijer lige stiže iz Veleža: Bosanski još nije savladao, voli kebab i ima jasan san · Intervju

A. Čaušević

Velež igra svoju najbolju sezonu otkako se igra zajednička Premijer liga i na nekoliko bodova je od plasmana u Evropu što bi bio historijski rezultat. 

Rođeni su u sjajnom nizu od 17. mečeva od poraza. Do zasluga za to nosi i Darío Ferreyra, možda i jedini bek u Premijer ligi sposoban da odigra pojednako dobro na lijevoj i desnoj strani.

"Komplikovano je, kada igram lijevog beka komlipkovanije mi je sve jer sam dešnjak, igram suprotnom nogom, to je specifično, ali nastojim da pomognem ekipi koliko je moguće", kazao je omaleni Argentinac na početku razgovora za SportSport.ba.

Ferreyra je član Rođenih već tri godine. U međuvremenu se potpuno navikao na život u Mostaru gdje se kako kaže osjeća mirnije nego u Argentini.

"Ovdje je potpuno drugačije, u Mostaru je mnogo mirnije, ljudi su ljubazni, stalno te pozdravlju, dok je u Argentini dosta nesigurnosti na ulici."

Ferreryu u gradu na Neretvi živi sa suprugom, ali ne krije da mu nedostaje ostatak porodice i da ih planira posjetiti jednog dana.

Oglasi

"Svakog dana mislim na svoju porodicu, želim ih posjetiti jednog dana, provesti dan s prijateljima. Stalno mislim na njih."

Ističe da se njegova rodbina nekako snalazi i Veležove utakmice gleda putem online servisa. U međuvremenu uspio se naviknuti i na bosanski način života, ali i dalje preferira argentinsku hranu.

"Sada mi bosanski nije toliko težak. Na početku se nisam snalazio, na sve sam morao pokazivati prstom."

"Kod kuće uglavnom kuhamo žena i ja, a kad izađem vani uglavnom jedem kebab. Uglavnom kuhamo argentinsku hranu."

Fernando Dario Ferreyra

Fernando Dario Ferreyra

FK Tuzla City FK Tuzla City Pozicija: DF

Statistika

16 nastupa
10 kao starter
3 žutih kartona
0 crvenih kartona
2 asistencija
0 golova
Oglasi

U utakmici protiv Zrinjskog ostvario je maksimalnu brzinu od 35.68 km/h što je prema javno dostupnim podacima rekord Premijer lige.

Želim stalno napredovasti, da budem što bolji. To nije maksimum. Inače, odmah znam u kojem trenutku utakmice sam ostvario taj sprint, ali ovaj put nisam siguran."

Karijeru je počeo u Boca Juniorsima, a interesantno najviše se divi igraču koji dolazi iz najljućeg rivala, ekipe River Platea.

"Sviđalo mi se jako kako igra Dani Alves, ali trenutno je to Gonzalo Montielu iz River Platea."

Matthias Fanimo je za mnoge najopasniji igrač Premijer lige, ali Ferryri je to Ivan Ikić iz Širokog Brijega. Objasnio je i zašto.

"Ivan Ikić iz Širokog Brijega mi je najoopasniji. Mislio sam da je to Matthias Fanimo, ali mi je Ikić zadao više problema. Na daljinu je izuzetno brz, ima naglu promjenu pravca, dok Fanimo dobro dribla, ali na manjoj razdaljini.

Potražite više informacija na temu Premijer liga BiH:

Iako je daleko od mjesta rođenja, kao i svaki Gaučos osjeća veliku dozu patriotizma za rodnom grudom. Zato i njegov san uopšte nije iznenađenje.

"San mi je da jednog dana zaigram za reprezentaciju Argentine", poručio je Ferreyra na kraju razgovora za SportSport.ba.

Povezano

Top Komentari

Sierra_Leone1946
Strašan igrač
13 2
StarMoVe
Ja koliko znam fasisti su oni koji ruše Partizansko groblje u Mostaru.
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi