De Bruyne se isplaćuje Građanima, Juventusu samo bod

Liga prvaka, grupa D

Manchester City savladao je Sevillu s 2:1 u susretu trećeg kola Lige prvaka.

Građani su u finišu stigli do tri boda golom De Bruynea...

Nije se španski tim prepao Građana u ovom susretu. Imali su čak i bolje šanse, alu su na kraju ostali bez boda.

Poveli su Andalužani u ovom meču. Konopljanka je nakon pola sata igre matirao Harta za prednost od 1:0.

Ipak, samo šest minuta kasnije domaći dolaze do izjednačenja. Adil Rami je zatresao vlasitu mrežu nakon šuta Bonyja za rezultat poluvremena od 1:1.

Nastavak je ponudio nekoliko odličnih šansi na obje strane, a u nadoknadi De Bruyne pogađa za pobjedu Cityja od 2:1.

Juventus je u Torinu odigrao meč bez golova (0:0) sa Borussijom iz Moenchengladbacha.

Iako je Stara dama dominirala tijekom kompletnog meča, završnice nije bilo. Borussia se uspjela odbraniti, te nose važan bod iz Torina.