Kevin De Bruyne u samo tri riječi brutalno ponizio Leipzig

Nakon visoke pobjede

E. Oštraković

U revanš utakmici osmine finala Lige prvaka, Građani su dekalsirali RB Leipzig rezultatom 7:0, te se tako tim iz Manchestera plasirao u četvrtfinale ovog takmičenja.

Od samog početka utakmice Manchester City je igrao jako ofanzivno, a svoj show imao je napadač ovog tima, Erling Haaland.

Iako je prvi gol postigao sa bijele tačke u 22. minuti utakmice, on je do 62. minute uspio postići ukupno pet golova što je zaista nevjerovatan podatak.

Osim pet golova koje je postigoa nevjerovatni napadač, po jedan so dodali Ilkay Gundoga, te sjajni Kevin De Bruyne.

Posebno je lijep bio gol koji je postigao upravo De Bruyne, a sve se desilo u samoj završnici susreta.

Nakon što je utakmica završena, prisjetio se De Bruyne raznih provokacija koje su imali on i njegovi saigrači nakon remija u Njemačkoj u prvoj utakmici.

On je tako odlučio da se oglasi na društvenim mrežama, a dovoljne su bile samo tri riječi da apsolutno ponizi svog protivnika.

"Gem, set i meč", napisao je De Bruyne, aludirajući na sedam postignutih golova.

Zaista se očekivalo da će Leipzig pružiti dosta bolji otpor Manchester Cityju, ali očito je da to sinoć nisu mogli.

Razlog za to je jedan, a zove se Erling Haaland.