Deportivo na korak od elite, meč na Riazoru obilježio brutalan start

Savladana Mallorca

Admin Čaušević

Deportivo iz La Corune je u prvom meču finala doigravanja za ulazak u La Ligu sa 2:0 pobijedio Mallorcu.

Na otvaranju meča obje ekipe su propustile po nekoliko prilika, a finiš prvog poluvremena je bio poprilično uzbudljiv.

U 37. minuti čitav Riazor je skočio na noge nakon što je sjajan gol iz slobodnjaka iskosa sa lijeve strane postigao Federico Cartabia.

Četiri minute kasnije šok i nevjerica. Marc Pedroza je na brutalan način startao na Alexa Begantinosa te je opravdano dobio žuti karton.

Sudija Trujillo Suarez je prvo pustio prednost, ali je nakon asistencije jednog od pomoćnika isključio igrača Mallorce.

Pedraza je bio vidno uznemiren zbog svega što se desilo pa su gra morali smirivati igrači i tehničko osoblje obje ekipe.

Obzirom na igrača više domaći su bili bolji rival u nastavaku, a do drugog pogotka su stigli u finišu utakmice kada je zabio Quique nakon što je lopta pogodila stativu i prešla gol-liniju.

Inače, osim direktnog crvenog sudija Suarez je pokazao još sedam žutih kartona što je nekako tipično za španski fudbal.

Revanš meč je na programu u nedjelju, 23. juna.