Deportivu tri boda na gostovanju kod očajnog Raya

Sigurna pobjeda Deportiva

Nogometaši Deportiva slavili su na gostovanju kod Rayo Vallecana s 3:1 u trećem kolu španske Primere.

Deportivo je nakon dva remija stigao do prvog trijumfa u sezoni i došao u gornji dio tabele (sedmo mjesto), dok je Rayo ostao pretposljednji na tabeli sa samo jednim bodom.

Borges je u sedmoj minuti doveo goste iz La Corune u vodstvo, Embarba je u 27. minuti izjednačio, a samo minutu kasnije Alberto donosi novu prednost gostima.

Deportivo je preko Pereza u 61. stigao do trećeg gola, a rezultatom 3:1 je završen večerašnji meč.