Derbi opravdao očekivanja: Bratstvo vodilo 2:0, Olimpik kući sa tri boda

Veoma efikasan meč

S. Mlaćo, foto: E. Oštraković

Derbi 13. kola u Gračanici su odigrali Bratstvo i Olimpik. Završilo je 3:2 za goste, iako su domaći vodili 2:0 nakon prvih 45 minuta i imali sve u svojim rukama.

Domaći sjajno otvaraju meč i u 14. minuti eurogol Elvira Durakovića za vodstvo izabranika Nikole Nikića.

Nisu domaći na tome stali, pa nakon sjajne kontre Stefan Stojanov u 28. minuti pogađa za 2:0. Olimpik je pred kraj prvog dijela imao incijativu, pokušao doći do pogotka, no nije to pošlo za rukom lideru na tabeli.

Drugi dio otvara crveni karton, odnosno dva žuta za Tarika Adilovića i Olimpik je do kraja imao nogometaša više u polju.

U 60. minuti koristi to Stjepanović i matira Tina Divkovića, te vraća rezultatsku neizvjesnost.

Gosti su tada krenuli u napade kako bi bar ostali neporaženi, a u 80. minuti Džafić se najbolje snalazi nakon ubačaja sa strane i pogađa za izjednačenje. U 85. minuti 3:2 za goste.

Sadiković iz slobodnjaka sjajno pogađa i gosti su mogli da slave.

Olimpik sada ima 27 bodova, dok je Bratstvo ostalo na 13.

Prva liga FBiH, 13. kolo:

NK Bratstvo - FK Olimpik 2:3 (2:0)

NK Bratstvo: Divković, Mujčić, Šuša, Diabang, Jaganjac, Duraković, Sejdić, Salkić, Adilović, Bajić, Stojanov.

FK Olimpik: Hadžić, Borovčanin, Beširević, Stjepanović, Muminović, Džafić, Sadiković, Stojanović, Čizmić, Zeba, Drljević.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

niko.niko
sudija osvojio 3 boda...ovakvo sudenje dugo nije bilo
2 0
andi
Ovo što je radio ZENIĆKI SUDIJA AZEM KARIĆ VISE NEMA NI U konjušnici gdje vjerovatno živi